Almanya’da hayat felç oldu: Nürnberg sular altında

Kentin Schweinau bölgesindeki bir cadde sular altında kaldı. Bu caddede park halindeki araçların tamamı selde kayboldu.

İki bebekli bir aile kendilerini son anda kurtarmayı başardı. İtfaiye ve kurtarma grupları, botlarla sele kapılan araçlara tek tek bakarak mahsur kalanların olup olmadığını denetim etti.

Seller bilhassa eski kent ve kent merkezinin Steinbuhl bölgesini etkiledi. İtfaiye akşam saatlerine kadar rastgele bir yaralanma ihbarı almadı. Kentin birçok yerinde arızalı trafo istasyonları nedeniyle elektrikler kesildi. Yaklaşık 9 metro istasyonu su ile doldu.

BERLİN’DE DE TESİRLİ OLDU

Şiddetli Yağmur bodrumların ve yeraltı garajlarının dolmasına da neden oldu. Acil durum hizmetleri gece boyunca aralıksız çalıştı.

Polis ve itfaiye önemli bir yaralanma hadisesi bildirmedi. Fakat, düşen çatı kiremitleri ya da devrilen ağaç ve kollar nedeniyle kıymetli ölçüde hasar meydana geldi.

Hasar ölçüsüne ve hasarın maliyetine yönelik bilgi verilmedi. Şiddetli yağmur gece geç vakitlerde başşehir Berlin’de de tesirli oldu.

Bazı sokaklarda kanalizasyonun çok yüklenmesi nedeniyle su birikintileri oluştu.

Meteoroloji dairesi Berlin için hafta sonu ihtarında bulundu. Hafta sonu gün içinde 34 dereceye kadar çıkacak sıcaklıkların akabinde şiddetli Fırtına ve yağmur beklendiği belirtildi.

FRANKFURT OLAĞANA DÖNDÜ

Şiddetli yağış nedeniyle Su Baskını yaşanan Frankfurt Havalimanı’nda uçuşlar olağana döndü.

Yetkililer, karmakarışık uçuş planları nedeniyle birtakım uçuşlarda aksamalar olabileceği konusunda ikazda bulunarak, yolculara uçuşlarının durumu için havayollarının internet sitelerini denetim etmelerini tavsiye etti.

Yetkililer ayrıyeten, kalkıştan en az iki buçuk saat evvel yolcuların terminalde olmaları gerektiğini vurguladı. Su baskını sonrası havalimanında apron göle dönmüş ve 124 uçuş iptal edilmişti.

Uçuşları iptal edilen yüzlerce yolcu havalimanında mahsur kalmış, geceyi havaalanında geçirmişlerdi. Yaşanan iptallerden ötürü oluşan yoğunluğu azaltmak için Hessen Eyalet Ekonomi Bakanlığı yerel saatle 23.00’de başlayan uçuş yasağını kaldırmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir