Bakan Dönmez: Kartlı sayaç kullananlar da ücretsiz doğal gazdan yararlanacak

Güç ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 1 aylık fiyatsız doğal gazın ayrıntılarını açıkladı.

Bakan Dönmez, 24 Nisan prestijiyle doğal gaz sayaçlarında okuma yapılmadığını, sehven yapılmış ise de fatura iptali yahut bedel iadesinin yapılacağını lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bu süreç için fatura gidecek. Faturada kullanım ölçüsü, meblağı gözükecek. Lakin ödenmesi gereken kısımda ‘sıfır’ yazacak ve diyecek ki ‘Karadeniz yerli gazımız milletimize güzel uğurlu olsun.’ Akabinde da 11 aylık mutfak kullanımlarındaki 25 metreküplük indirim uygulamaya girecek.”

Dönmez, bilhassa Ankara’da kimi konutlarda doğal gaz tüketiminin önden ödemeli formda kartlı olarak devam ettiğine işaret ederek, “Onunla alakalı olarak da Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve ilgili gaz dağıtım şirketi temas halinde. Onların okuma-faturalandırma sistemi başka klasik sayaçlı sistemlere nazaran biraz farklı lakin tasa etmesinler, kartlı sayaç kullananlar da fiyatsız doğal gazdan yararlanacak” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir