Kılıçdaroğlu’nu Prostesto Edenlere Böyle Tepki Gösterdi: “Aklınız Başınıza Gelmedi mi?”

Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketi sonrası bölgeyi ziyaret eden Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, birkaç kişi tarafından yuhalanmıştı. O kümeye reaksiyon gösteren bir vatandaş, ‘Daha aklınız başınıza gelmedi mi? Biz bugün bunu hak etmiyoruz” tabirlerini kullandı.

15 kişinin hayatını yitirdiği, 5 kişinin de sel sularına kapıldığı felaketin akabinde Şanlıurfa’ya giden Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, sel felaketine maruz kalan vatandaşlarla görüştü.

Başta saatlerce su pompası getirilmediği için çok sayıda aracın mahsur kaldığı Abide Kavşağı olmak üzere değişik bölgelerdeki vatandaşlarla görüşen Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere vatandaşlar “Sabahtan beri burada kimse yok. Saatler sonra kurtarma çalışmalarına başlandı. Siz gelmeden evvel buraya geldi bu takımlar. Bir pomba bulup suyu boşaltamadılar. İş makinesinin kepçesiyle su boşaltmaya çalışıyorlar. Beşerler su altında çırpınırken kimseyi görmedik. Bizim umudumuz sizsiniz”dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında orada bulunan ve 8-10 kişi oldukları belirtilen kümeden bir kişi, “Ya Allah aşkına siyasetin yeri değil Bay Kemal ya. Acımız var. HDP nerede?” diye bağırdı.

Kalabalıktan da bu protesto girişimcilerine “HÜDAPAR nerede?” diye bağırıldığı duyuldu.

Ardından “Yuh” çeken küme olay yerindeki vatandaşlar tarafından protesto edilerek yuhalandı. Bu küme olay yerinden ayrılırken, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere takviye veren yüzlerce kişi, “Hükümet istifa” diye slogan attı.

Kılıçdaroğlu’na yönelik provokatif teşebbüste bulunanlara reaksiyon gösteren bir bayan ise, “Daha aklınız başınıza gelmedi mi?” diye sordu.

Yıllarca AKP için çalıştığını söyleyen bayan, “Ben yıllarca Ak Parti’ye çalıştım. Yıllarca emek verdik. Daha aklınız başınıza gelmedi mi? Adam olsanız Ak Parti’yi yuhalardınız. Bizi düşürdükleri hale bakın. Biz bugün bunu hak etmiyoruz” biçiminde reaksiyon gösterdi.

İşte o anlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir