PO/Marine ISCC almaya hak kazandı

İSTANBUL (İGFA) – Petrol Ofisi Kümesi’nin denizcilik bölümünde fark yaratan markası PO/Marine; biyoyakıt ve öteki yenilenebilir ham unsurların tedariki sürecinde uyguladığı sürdürebilirlik standartlarıyla, Memleketler arası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonunu (ISCC) aldı.

Biyoyakıt ve öteki yenilenebilir ham hususların sürdürülebilir üretimini doğrulamak için kullanılan bir sertifika programı olan ISCC; üretimin çevresel, toplumsal ve etik istikametlerini kapsayan bir dizi sürdürülebilirlik kriteri ve gerekliliğine dayanıyor. Şirketlerin sürdürülebilirlik ve sorumlu üretime olan bağlılıklarını göstermeleri için sağlam ve kabul görmüş yollar sağlayan ISCC, Avrupa’da biyoyakıtlar, biyoenerji ve yenilenebilir ham hususlardan yapılan eserler için bir sürdürülebilirlik sertifika programı olarak da geniş çapta tanınıyor ve biyoyakıt tedarikinde bir kalite işareti olarak kullanılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Kümesi Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “PO/Marine olarak Türkiye’de denizcilik bölümüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir ortada sunabilen tek şirketiz. 2019 yılından beri liderliğimizi koruduğumuz denizcilik alanında öncü adımlar atıp pazar hissemizi büyütmeye devam ediyoruz. Bunu yaparken sürdürülebilirlik siyasetimizden taviz vermeden net sıfır maksadımıza ulaşmaya yardımcı olacak her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Etrafa duyarlılığımızın ve denizcilik kesimi üzerinde olumlu tesir yaratmaya yönelik gayretlerimizin teyidi olan bu sertifika da denizcilik kesiminde sürdürülebilir ve net sıfır geleceğe yatırımlarımızın karşılığı niteliğindedir. PO/Marine olarak sürdürülebilirlik yaklaşımımızla denizlerdeki güçlü altyapımızı geliştirmek ve liderliğimizi daha da sağlamlaştırmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir